Eğirdir Turizm Danışma Bürosu

GÖL KUPASI OPTİMİST YARIŞMASI SONA ERDİ

GÖL KUPASI OPTİMİST YARIŞMASI SONA ERDİ

 
GÖL KUPASI OPTİMİST YARIŞMASI SONA ERDİ

EĞİRDİR BELEDİYESPOR YELKENCİSİ AYBARS KAYA BİRİNCİ OLDU

 
 
 

 

GÖL KUPASI OPTİMİST YARIŞMASI SONA ERDİ

EĞİRDİR BELEDİYESPOR YELKENCİSİ AYBARS KAYA BİRİNCİ OLDU

               Türkiye Yelken Federasyonu Isparta İl Yelken Temsilciliği 2017 faaliyet programında yer alan Eğirdir Göl Kupası Yelken Yarışları 3-4 Haziran 2017 tarihlerinde B.B. Bodrum Yelken Kulübünün katılımıyla yapıldı.

Eğirdir Gölü'nde yapılan yarışmalar sonucu Optimist genel sıralama şöyle oluştu:

1. Aybars Kaya (Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü)

2. Ayla Poyraz (B.B. Bodrum Yelken Kulübü)

3. Arif Aslantürk (Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü)

4. İlke Dikmen (Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü)

5. Suat Poyraz (B.B. Bodrum Yelken Kulübü).

Optimist Junior Yarışlarında; Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü sporcusu Aybars Kaya birinci olurken, B. B. Bodrumspor Yelken Kulübü sporcusu Ayla Poyraz ikinci, Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü Sporcusu Arif Aslantürk de 3. oldu.

Optimist Junoir Kız Yarışlarında B.B. Bodrumspor Yelken Kulübü Sporcusu Ayla Poyraz birinci, Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü Sporcusu Elif Ilgaz Çam da ikinci oldu.

Yarışı bitiren en küçük sporcu Tayfun Türk'de ayrıca ödüllendirildi.

Yarışların yapılmasından sonra dereceye giren sporculara madalyaları  düzenlenen törenle verildi. Ödül töreninde bir konuşma yapan Isparta Yelken İl Temsilcisi Şeref Ağartan; "Yarışlarda mücadele edip başarı gösteren yelkencilerimizi kutluyorum. Yarışlar boyunca gölde bazen rüzgarsızlıktan bazen de yağmur ve dolu ile mücadele veren Bodrumspor ve Eğirdir Belediyespor yelkencilerinin zorluklara göğüs germe azimleri, daha büyük başarılara ulaşacaklarının göstergesi olmuştur. Konuk takım B.B. Bodrumspor Yelken Kulübü Yöneticisi ve antrenörlerine yarışların yapılmasında gösterdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyor ve kutluyorum. Eğirdir'i çok beğendiklerini biliyorum. Kendilerini bundan sonraki yarışlarda da aramızda görmek istediğimizi burada belirtmek isterim." dedi.

                Isparta Yelken İl Temsilcisi Şeref Ağartan, yarışlar sonrası gazetemize yaptığı açıklamada "Eğirdir Belediyespor Yelken takımımızı gösterdikleri başarılarından dolayı kutluyorum. Eğirdir Belediyespor Yelkencileri ileride daha büyük yarışlara adım adım hazırlanmaktadır. Bu yarışlar, sporcularımızın velileriyle birlikte yılmadan mücadeleye devam edeceklerinin işaretidir." diye konuştu. Ağartan, ayrıca B.B. Bodrumspor'un kampına ve Eğirdir Göl Kupası Yelken yarışlarına gösterdiği ilgi ve destekten dolayı Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl'e teşekkür ettiğini dile getirdi.