Eğirdir Turizm Danışma Bürosu

Turizm Cenneti Eğirdir’de Turizm Haftası Kutlanıyor

Optimistçiler Turizm Sevdalılarını Eğirdir’e Davet Ettiler

Dünyanın Bir İncisi, Göller Bölgesi’nin göz bebeği Cittaslow (Sakin Şehir)Eğirdir’de Turizm Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, Eğirdir’de de bu yıl dolu dolu kutlanıyor.

Turizm Haftası dolayısıyla Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü Sporcuları bugün 17.04.2018 Salı Eğirdir Gölü’nde muhteşem bir gösteri yaptılar. Sporcular, “Alternatif Turizm Cenneti Eğirdir’e Bekleriz” yazılı bir pankart açarak, Turizm sevdalılarını Eğirdir’e davet ettiler.

Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü Sporcuları; Aybars Kaya, İlke Dikmen, Ahmet Sağlam, Elif Ilgaz Çam, Yunus Emre Karagöz, Musab Baş ve Hamza Baş Turizm haftası dolayısıyla Eğirdir Limanında Optimist Tekneleriyle kısa bir gösteri yaptılar. Sporculardan Aybars Kaya, tekne batırma işlemini başarıyla gerçekleştirdi ve teknesinin üzerine çıkarak Türk Bayrağı açtı. Kaya’nın gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

Turizm Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Bölümü Öğretim Görevlisi, Bizim Eğirdir Platformu Başkanı Çetin Meydan, Eğirdir Gölü’nün su sporları için biçilmiş bir kaftan olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Turizm haftası dolayısıyla Eğirdir’li yelkenciler Eğirdir Limanında bizlere güzel bir gösteri yaptılar. Aslında biz bugün üç sporu bir arada yapacaktık. Paraşüt, Dağcılık ve Yelken gösterileri. Hava muhalefetinden dolayı  sadece Yelken gösterisi yapılabildi. Eğirdir Gölü'nde, yılın 300 günü rüzgarla geçiyor. Bunun için Eğirdir Gölü yelken sporlarının cenneti olabilecek bir yer. Bütün maceraperestleri, sörfçüleri ve rüzgar severleri Eğirdir’e bekliyoruz” dedi.

Optimistçilerin gösterisini; Belediye Başkanı Ömer Şengöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Sezgin, Turizm Danışma Bürosu Müdürü Sedat Güngör, Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Çetin Meydan, Zabıta Ekipleri ve sporcuların aileleri birlikte izlediler.

IMG_0666.JPG
IMG_0673.JPG
IMG_0675.JPG
IMG_0676.JPG
IMG_0677.JPG
IMG_0678.JPG
IMG_0679.JPG
IMG_0681.JPG