Eğirdir Turizm Danışma Bürosu

Eğirdir Klasik Müzik Festivali kayıtları başladı

 

.

Eğirdir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ödüllü Klasik Müzik Festivali için kayıtlar başladı.

Eğirdir Klasik Müzik Festivali kayıtları başladı

 

Eğirdir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ödüllü Klasik Müzik Festivali için kayıtlar başladı.

 

              Eğirdir Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenecek olan ödüllü Klasik Müzik Festivali etkinlikleri kapsamında Piyano, Keman ve Flüt çalabilecek, nota öğrenmek ve müziğin büyülü dünyasına girmek isteyenler için 02 Temmuz - 28 Temmuz 2018 tarihleri arasında ücretsiz kurs verilecek.  Ayrıca 3-7 Temmuz tarihlerinde Odağı Müziği Yarışması da gerçekleştirilecek.

 

            Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl "Bölgemizdeki gençlerimizin klasik müziği yakından tanıyabilmeleri, müzik öğrencileri için de eğitici ve yaratıcı olanakları sağlayabilmek öncelikli amacımız. Geçen yıl bunu başardık. Herkesin müzik dinlemesini, müzikle buluşmasını, müzikle yaşamasını sağlayabilmek hevesiyle yola çıktık. Festivalde bu yılda her şey gönüllülük esasına dayanarak yapılacak. Şu anda ülkemizde düzenlenen benzeri organizasyonlardan farkı da bu. Tüm çalışmalar Eğirdir Belediyesi desteğiyle ve bireysel katkılarla yapılıyor. Düzenlenecek olan tüm atölyeler ücretsiz. Atölyelerde ülkemizin çeşitli konservatuarlarından öğrencilerimiz öğretici olarak ücret almadan ders verecekler. Enstrümanlarımızın bir kısmını Eğirdir Belediyesi aldı. Bir kısmını Eğirdir’lilerden topluyoruz ya da bireysel bağışlarla alıyoruz. Kısacası her şey amatörce yapılıyor. Temel olarak 3 kategoride (piyano, keman, flüt) enstrüman dersleri verilecek. Festival boyunca tüm öğreticilerimiz bireysel ve ortak konserler verecekler. Festival sonunda da katılımcılarımızdan oluşacak olan ‘Gökkuşağı Orkestramız’ öğrendiklerini sergileyecek. Konserlerimiz geçen yıl olduğu gibi bu yılda Eğirdir’in tarihi ve doğal mekânlarında düzenlenecek. Tüm klasik müzik gönüllülerini bize destek olmak için 02-28 Temmuz 2018 tarihleri arasında Eğirdir'e bekliyoruz" dedi.

 

            Klasik Müzik Festivali için Piyano, Keman, Flüt dersleri almak ve nota öğrenmek isteyen yediden yetmiş yediye herkesi bu kurslarımıza bekliyoruz. Kurs için kayıtlar Eğirdir Belediyesi basın Bürosu personeli Emrah Çelik'e isimlerini yazdırabilirler ya da 0246 311 52 52 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirler.